Lezing Dick Kits: Mantelzorg en Dementie – Inzicht, Verbinding en Veerkracht

Wat gebeurt er eigenlijk in het brein bij dementie? Waarom verandert het gedrag van je dierbare soms zo ingrijpend? En hoe blijf je als mantelzorger overeind in een situatie die vaak alles van je vraagt?

Op uitnodiging van DVG Waalwijk verzorgt spreker en trainer Dick Kits een indrukwekkende, interactieve lezing over dementie en mantelzorg. Een avond vol herkenning, verdieping en ontmoeting. Speciaal voor iedereen die zorgt voor een naaste met dementie, of zelf met de diagnose te maken heeft.

Tijdens deze lezing duiken we in de wereld van het veranderende brein. Dick Kits biedt inzicht in wat er neurologisch gebeurt bij dementie en wat dit betekent voor het gedrag, de emoties en het contact met de omgeving. Maar bovenal is dit een avond waarin we met elkaar in gesprek gaan over thema’s die raken: verlies, veerkracht, empathie, verbinding en moed.

Over Dick Kits 

Dick Kits was samen met zijn echtgenote eigenaar van Kroese Kits, het oudste particuliere zorgbureau van Nederland, opgericht in 1937. Met decennialange ervaring in de zorg is hij een bevlogen spreker, filmmaker, auteur en uitgever. Hij schreef onder andere het veelgeprezen boek De dag door met dementie (2016), dat in 2020 door lezers werd uitgeroepen tot het populairste informatieve boek over dementie. Zijn andere werken, zoals Mijn Ouders Ouder, Zilver is goud en CONTACT – in een complexe wereld, getuigen van zijn diepe betrokkenheid bij zorg, ouder worden en menselijke verbinding.

Of je nu mantelzorger bent voor een partner, ouder, vriend(in) of buur, of zelf in een vroeg stadium van dementie verkeert: deze lezing biedt je handvatten, steun en inspiratie.

Praktische informatie

Datum: dinsdag 4 november 
Locatie: De Bibliotheek Waalwijk 
Toegang: € 4,- voor biebleden € 5,- voor niet-leden, betaling via Paswijzer mogelijk

Reserveer jouw plek via Lezing: Dick Kits over mantelzorg en dementie