Cursus ‘Meer Rust en meer Ontspanning’ voor mensen met autisme

Stress is helaas vaak een onvermijdelijk onderdeel van ons dagelijks leven. Maar voor mensen met autisme kan stress een nog grotere uitdaging vormen, met gevolgen die dubbel zo intens kunnen zijn. Het herkennen, begrijpen en effectief omgaan met stress is voor hen vaak een complexe taak voor ze. Daarom bieden we inwoners van Waalwijk een groepscursus aan, specifiek gericht op het leren omgaan met stress. 

De cursus is bedoeld voor mensen met autisme of die zich hiermee identificeren. Deze cursus biedt niet alleen inzicht, maar vooral ook praktische tools om stress beter te hanteren en erger te voorkomen. De cursus is gebaseerd op de methodiek van Marja Boxhoorn en wordt gegeven door Birsen Basar. 

Birsen Basar is orthopedagoog, onderzoeker en autismecoach en heeft zich sinds 2008 gewijd aan het ondersteunen van mensen met autisme. Ze deelt haar kennis door middel van presentaties, trainingen en heeft ook verschillende boeken over autisme geschreven.

Wat leer je bij de cursus ‘Meer Rust, Meer Ontspanning’?

  • Je leert stress-signalen bij jezelf herkennen;
  • Je leert de oorzaken van je stress herkennen;
  • Je leert hoe je structuur kan inzetten om stress te verminderen/ voorkomen;
  • Je leert hoe je een balans kan vinden tussen inspanning/ ontspanning;
  • Je leert hoe je beter kan omgaan met prikkels;
  • Je leert hoe je je grenzen kan aangeven/ kan vragen om hulp als je stress hebt;
  • Je leert hoe je terugval kunt voorkomen als je stress hebt.

Data en locatie

De cursus vindt plaats op de woensdagavonden van 19.30 tot 21.00 uur, op de volgende data:

  • 3 september 2025
  • 10 september 2025
  • 17 september 2025
  • 24 september 2025
  • 1 oktober 2025
  • 8 oktober 2025
  • 22 oktober 2025

De bijeenkomsten vinden plaats in de Kazerne, Hertog Janstraat 5 te Waalwijk. 

Voorwaarden voor deelname

  • De cursus is bedoeld voor inwoners van de gemeente Waalwijk, maar er zijn enkele plekken beschikbaar voor mensen die wonen in de directe omgeving van Waalwijk.
  • Er kunnen maximaal 8 deelnemers per cursus meedoen.
  • Aanmelden of meer weten? Stuur dan een mail naar sociaaldomein@waalwijk.nl

Kosten

Er zijn geen kosten verbonden aan het bijwonen van deze cursus.

  • Dag van de mantelzorg 2025: meld je aan voor jouw bedankje!

    Dit jaar vinden er vier bijeenkomsten plaats rondom de dag van de mantelzorg. Deze momenten staan in het teken van dankbaarheid, ontmoeten, ontspannen en vragen stellen.

  • Bijeenkomst: naastenavond bij Blauwe Maan

    In het kader van de Week tegen Kindermishandeling organiseert de Blauwe Maan op woensdag 19 november een Naastenavond. Deze bijeenkomst is bedoeld voor ouders, partners en andere familieleden van slachtoffers van seksueel misbruik.

  • Open inloop in BaLaDe vanaf oktober

    Bij BaLaDe ben jij altijd welkom. Het wijkpunt is er speciaal voor jou en voor de buurt. Iedereen kan binnenlopen met vragen, ideeën of gewoon voor een praatje.