10 november: Dag van de Mantelzorg

Op donderdag 10 november is het de Dag van de Mantelzorg. Overal in het land worden dan activiteiten georganiseerd en ontvangen mantelzorgers een blijk van waardering. Dus ook in Waalwijk!
Wat is mantelzorg?
Mantelzorgers zorgen intensief voor iemand uit hun directe omgeving. Dit gaat veel verder dan de ‘standaard’ zorg. Dit kan gaan over begeleiding, toezicht of gezelschap houden. Denk aan hulp bij de dagelijkse activiteiten zoals vertalen en persoonlijke verzorging. Dit zijn maar een aantal voorbeelden. Mantelzorg is vaak veel breder dan het lijkt.
Eén op de vier inwoners in de gemeente Waalwijk is mantelzorger. Er zijn ook een flink aantal jonge mantelzorgers die hun ouders, broertje/zusje of andere familieleden helpen met zaken binnen of rondom het huishouden. Mantelzorgers zijn soms 24 uur per dag bezig met zorgen. Des te meer reden om ze op 10 november éxtra in het zonnetje te zetten.
Activiteiten 10 november
Om de onzichtbare helden te bedanken voor hun intensieve zorg, organiseren we in Waalwijk op de Dag van de Mantelzorg verschillende activiteiten en ontmoetingsmomenten. Hieronder staan ze op een rijtje.
Schilderworkshop | 14:00 – 16:00 | Waalwijk, Buurthuis Zanddonk
Bingo met iets lekkers | 14:00 – 16:00 | Waspik, Den Bolder
Kopje soep | 11:30 – 13:30 | Sprang-Capelle, Zidewinde
Kletstafel | 14:00 – 16:00 | Waalwijk, BaLaDe
Pizza avond Jonge Mantelzorger (8 t/m 23 jaar) | vanaf 15:00 |Waalwijk, Tavenu
Pakket voor mantelzorgers
Ook willen we mantelzorgers graag een blijk van waardering geven. Daarom kunnen zij op 10 november een pakket in ontvangst nemen. Dit pakket kan bij je worden thuisgebracht in de ochtend, middag of avond. Ook is het mogelijk om het pakket zelf op te komen halen. Dit kan op de volgende locaties en tijden:
- Buurthuis Zanddonk 09:00-17:00 & 19:00-21:00 uur
- BaLaDe 09:00-12:00 & 13:00-16:00 uur
- SCC Den Bolder 13:00-17:00 uur
- Zalencentrum Zidewinde 10:00-13:30 uur
Ben jij mantelzorger? Meld je dan aan!
Aanmelden voor de activiteiten én voor de pakketten kan tot en met zondag 30 oktober via www.waalwijk.nl/dagvandemantelzorg(externe link) of door contact op te nemen met ContourdeTwern. ContourdeTwern is op maandag tot en met vrijdag telefonisch bereikbaar via 0416 – 760 160 van 9.00 tot 12.00 uur. Op woensdag zijn zij bereikbaar van 9.00 tot 20.00 uur.